Farmatom 125 ml Kanatlı Vitamin Ürünü
Farmatom 125 ml Kanatlı Vitamin Ürünü

Farmatom 125 ml Kanatlı Vitamin Ürünü

Fiyat : ₺79,00

Farmatom Kanatlı Vitamin Ürünü 125 ml'dir. Farmatom içinde bulundurduğu,  asitler, amino asitler, elektrolitler ve A - C - D - E  - K ve B grubu vitaminler ile kanatlı hayvanlarınızın bağışıklıklarını güçlendirmenize, iştahlarını düzenlenmesine, yumurta veriminin artmasına, streslerinin düzenlemesine, büyüme potansiyenlerinin artmasına yardımcı olacak! farmatom vitamin hayvanların sterese girmesini engellemeye yardımcı olur.

Kanatlı hayvanlarınız telef olmasın… Tavuklarınız, civcivleriniz, kuşlarınız, hindileriniz, ördekleriniz ve deve kuşu gibi kanatlı hayvanlarınız ölmesin… Ülkemizde her yıl yüzbinlerce kanatlı hayvan hastalık nedeni ile telef oluyor. Ölümlerin birçoğu önceden önlem alınmaması ve zamanında müdahale edilmemesi ile salgına dönüşüyor ve hastalığın yayıldığı tüm çevreyi etkiliyor.

Koruma tedbirlerinin alınmaması veya küçük gözüken hastalıklar kısa sürede toplu ölümlere neden olmaktadır. Özellikle açık alanda beslediğimiz hayvanlar tehlike altındadır. Kümesinizde birkaç hayvanda gözüken hastalığın diğer hayvanlara bulaşma olasılığı çok yüksektir. Bağışıklık sistemi zayıflığı, ishal, durgunluk, iştahsızlık, yumurta verimsizliği, stress gibi durumlar kanatlı hayvanlarında görülen sıkıntılardan bazılarıdır. Bu sıkıntılar hayvanların ciddi hastalık belirtilerindendir. Eğer zamanında müdahale edilmezse tüm hayvanlara bulaşarak kısa sürede toplu ölümlere neden olacaktır.

İşte bunun için size farmatom kanatlı vitamin ürününü öneriyoruz. Farmatom Vitamin; içinde bulundurduğu,  asitler, amino asitler, elektrolitler ve A - C - D- E  - K ve B grubu vitaminler ile kanatlı hayvanlarınızın bağışıklıklarını güçlendirmenize, iştahlarını düzenlenmesine, yumurta veriminin artmasına, streslerinin düzenlemesine, büyüme potansiyenlerinin artmasına yardımcı olacak! farmatom hayvanların sterese girmesini engellemeye yardımcı olur.

 

Farmatom kanatlı vitamin ürünün hayvanlarınızın iştahını arttırarak hayvanlarınızın daha fazla yemden yararlanmasına yardımcı olur. Farmatom; yumurta tavukçuluğu yapan yetiştiricilerimizin vazgeçilmez ürünüdür. içeriğindeki vitaminler ve amino asitler sayesinde tavuklarınızın yumurta verimini arttırır.

 

Yüksek oranda; Pantotenik asit (Vitamin B5) yanında, temel amino asitleri, A, D, E, K ve B grubu vitaminleri ve bağışıklık sistemi geliştirici nükleotidleri bir arada içeren sıvı tamamlayıcı yemdir.

 

Kullanım Amacı:

 • Yüksek destilasyon teknolojisi ile konsantre edilen Farmatom içme sularına kolaylıkla karışır. Dipte tortu bırakmaz.
 • Yağ fazı ve su fazı ayrımı yapmaz. Damlalıkları tıkamaz.
 • Kullanılan kaplarda biyofilm oluşturmaz. Hayvanlar iştahla içerler.
 • Farmatom; iştahı ve yemden yararlanmayı artırır, sindirim sistemindeki florayı ve bağışıklık sistemini destekler.
 • Farmatom; Genç hayvanlarda (Buzağı, kuzu, tay, deve yavrusu, tavuklarda) büyüme ve gelişmeye katkı sağlar.
 • RNA'dan Enzimatik hidroliziz yolu ile elde edilen Farmatom içerisindeki Nükleotidlerin hayvanlarda RNA ve DNA sentezini hızlandırdığı bağışıklık sistemini güçlendirdiği, bakteriyel enfeksiyonlara direnci arttırdığı ve sindirim sisteminin gelişmesine katkıda bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 • Nükleotidler; ishal veya gıda yetersizliğinden sonra barsak iyileşmesini hızlandırır, büyüme oranını artırır.
 • Nükleotid içerikli Farmatom ineklerde; karaciğer yağlanmalarını engeller, verimin gelişmesine katkı sağlar, gebelikte ve lohusalıkta beslenme dengesizliklerini giderir.
 • Besi sığırlarında büyümeye gelişmeye ve randıman artışına katkı sağlar.
 • Elektrolit, vitamin A, D, E, K ve tüm B grubu vitaminler, Vitamin B5 ve nükleotidler; tavukların, hindilerin büyüme potansiyelini geliştirir.  Stres, diyet değişikliği ve hastalık durumlarında bağışıklık sistemini destekler. Mortalite oranını düşürür. Yumurta verimini destekler.
 • Atlarda performans ve iştah üzerine olumlu etki gösterir.
 • Arılarda; koloninin zayıf güçsüz düştüğü durumlarda ilkbahar ve yaz aylarında kullanılarak koloni desteklenir.
 • Farmatom kullanımı çok kolay bir solüsyondur. Kendine has kokusu içeriğindeki vitaminlerden gelmektedir. Hayvanların suyuna karıştırılarak kolaylıkla içirilir

 

Kullanım avantajları: Yüksek distilasyon teknolojisi ile konsantre edilen Farmatom sıvı fazı yapmaz. İçme sularına kolaylıkla karışır. Kullanılan kaplarda biyofilm oluşturmaz. 

Ağızdan kolay kullanım ve daha fazla etki avantajı: Enjeksiyon stresi ve yan etkilerinden sakınma avantajı sunar.

İçerik: A Vitamini: 3.200.000 IU, Vitamin D3: 640.000 IU, Vitamin E: 4.050 mg, Pantotenik asit: 16.500 mg, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B8, Vitamin B12, Vitamin K3, Vitamin C, Biyotin, Cholin Clorid, Nukleotid, Amino asitler ve diğer besinler. Komple tamamını görmek için lütfen ürün etiketine bakınız.

Kullanım şekli ve dozu:  Hayvanlara genel belirtilen dozlar verilebileceği gibi suyuna katılarakta kullanılabilir. Belirtilen dozlar 4-5 gün süreyle devam ettirilmelidir.

Tavuk ve Hindilerde: 1-2 litre Farmatom 1 ton içme suyuna katılarak 5 gün süreyle içirilir.

Civciv ve Piliçlerde: 2-3 litre Farmatom bir ton suya katılırak 5 gün süreyle içirilir.

İnek ve iri besi hayvanları, Develer ve Atlara:Günlük 50 ml./ hayvan başına

Buzağı, koyun keçi, taylara: (canlı ağırlık 50 kg): Günlük 5 ml./ hayvan başına Kuzu ve oğlaklara:Günlük  3 ml/ hayvan başına

Arılarda: Arıların zayıf düştüğü durumlarda, arı ishallerinde desteklemek gayesi ile 100 lt şekerli şerbete 100 ml katılır ve en az 5 gün süreyle içirilir.

Yukarıda belirtilen dozlar veteriner hekim veya beslenme uzmanınca 2 katına kadar artırılabilir ve süresi 10 güne kadar uzatılabilir.

Farmatom; genel olarak 1 ton içme suyuna 1-2 litre katılarak ta kullanılabilir. Belirtilen dozlar hayvanın içebileceği kadar bir içme suyu ile her ay en az 4-5 gün süreyle devam ettirilmelidir.

 

Çerez Kullanımı